Vážení priatelia,
rád by som sa s Vami podelil o zážitky z nášho nedávneho výletu do krásneho regiónu Vizovice a návštevy jaskyne Macocha v Českej republike. Bol to nezabudnuteľný deň plný dobrodružstiev, krásnych prírodných scenérií a kultúry.
     V piatok, dňa 15.9.2023 skoro ráno sme sa zišli pri našom východiskovom bode v Galante na parkovisku pri OD Lidl a vydali sme sa smerom k Vizoviciam, malebnému mestečku ležiacemu v Zlínskom kraji, kde sme mali možnosť si prezrieť závod Rudolfa Jelínka – výrobňa destilátov a ochutnať niektoré z vychýrených svetových špecialít.

     Exkurziou nás sprevádzal odborník na slovo vzatý - Daniel, ktorý sa sám zaoberá pálením destilátov. Priblížil nám výrobný proces a ukázal zaujímavé priestory závodu.
     Po prehliadke Vizovíc sme sa vydali smerom k jaskyni Macocha. Cesta k jaskyni sa uskutočnila cez malebné krajiny Moravského krasu, ktoré sú známe svojimi krásnymi skalnými útvarmi a jaskynnými systémami. K samotnej jaskyni sme sa dostali lanovkami, ktoré už sami o sebe umocnili vzrušujúci zážitok. Po príchode k jaskyni sme boli fascinovaní jej impozantnou krásou.
     Spolu so sprievodcom sme prešli krásnymi krasovými priestormi, obdivovali nádherné kvaple a obklopení temnotou a tichom jaskyne sme sa cítili, akoby sme skúmali podzemný svet. Vrcholom návštevy jaskyne Macocha bola prehliadka jej zvyšku plavbou loďou. Impozantný a dych vyrážajúci bol aj výhľad na priepasť Macocha, jednu z najhlbších priepastí v Európe. Pohľad dole do temnej priepasti nás naplnil úžasom a pokorou pred prírodou.
     Po návšteve jaskyne sme si dopriali krátku zastávku na občerstvenie v OD Olympia, pri Brne.
     Celý výlet bol nabitý dojmami a novými zážitkami. A aj keď sme sa domov vrátili v neskorú nočnú hodinu a celkovo unavení som vďačný, že som mohol byť súčasťou tejto skvelej skupiny a už teraz sa teším na ďalšie výlety.
    
Niektoré fotografie z výletu je možné si prezrieť tu.

Mgr. Ladislav Döme
predseda MO APVV Galanta

AKTUALIZÁCIA STRÁNKY: 25. septembra 2023

aktualizované: Parte (MO DK), Fotogaléria (MO NZ, MO RK-okolie, MO MnB, MO PK, MO GA), Rekreačná starostlivosť, 2%

Fórum: prispievať môže iba člen APVV, ktorý je zaregistrovaný na stránke. Na vloženie príspevkov treba byť prihlásený.

Fotogaléria: Nájdete v "Hornom menu", "Miestne organizácie" a potom si treba vybrať kraj, mesto a otvorí sa podmenu, kde nájdete aj fotogalériu príslušnej MO.

Opustili nás: každá MO má svoj priečinok "Opustili nás", kde sú umiestnené parte.

 

Zatvoriť