PARTNERSKÉ ORGANIZÁCIE

Hlavné menu

Reklama

Príhlásenie

Zaväzujem sa dodržiavať Kódex diskutujúceho, s ktorým som sa oboznámil pred registráciou.

Zabudli ste heslo?
Neregistrovaný? Registrácia

Kto je tu?

Práve je pripojených:
4 Hostí
Úvod
Garancia minimálnej miery valorizácie VD Tlačiť E-mail
Štvrtok, 19 október 2017

     Prezídium APVV v rámci legislatívneho procesu (postupne: pripomienka verejnosti k Predbežnej informácii, hromadná pripomienka verejnosti v rámci medzirezortného pripomienkového konania, rozporové konanie na MPSVaR SR, stanoviská zaslané Legislatívnej rade vlády SR, Ústavnoprávnemu výboru NR SR a Výboru NR SR pre sociálne veci ako aj jej spravodajcovi, osobná účasť na rokovaniach týchto výborov a rokovaním s niektorými poslancami) upozorňovalo na riziká predkladaného návrhu novely zákona č. 461/2003 Z. z. k riešeniu valorizácie dôchodkov v rokoch 2018-2021 a žiadalo, aby sa nielen navrhovaný spôsob valorizácie vzťahoval aj na výsluhových dôchodcov ale aj garancia minimálnej miery valorizácie skutočne na každého dôchodcu a teda nie len na poberateľov starobných dôchodkov, ale aj na poberateľov dôchodkov z osobitného systému dôchodkového zabezpečenia.

     V rámci týchto našich aktivít sa podarilo dosiahnuť "aspoň" jednu našu požiadavku a to, že navrhovaný spôsob valorizácie dôchodkov v rokoch 2018 - 2021 sa vzťahuje aj na výsluhových dôchodcov bez potreby meniť zákon č. 328/2002 Z. z. (MPSVaR pozmenilo návrh tak, že "presunulo" ustanovanie o garancii minimálnej miery valorizácie dôchodkov do tzv. prechodných ustanovení - §293 dw). Naša druhá požiadavka a to na garanciu minimálnej miery valorizácie dôchodkov nielen pre poberateov starobných dôchodkov ale aj pre poberateľov dôchodkových dávok z osobitného systému dôchodkového zabezpečenia, ale akceptovaná nebola.
     Dňa 19.10.2017 bol v NR SR schválený citovaný návrh novely zákona č. 461/2003 Z. z. tak, že výsluhovým dôchodcom nie je garantovaná minimálna miera valorizácie dôchodkov. Vzhľadom na uvedené sme ministrovi vnútra SR zaslali osobný list s požiadavkou, aby sa toto vyriešilo samostatnou novelou zákona č. 328/2002 Z. z. a tak, aby sa to "stihlo" do 1.7.2018. Text listu si môžete pozrieť tu.

Prezídium APVV

 

Kto má meniny?

Streda, 20. marec 2019

Dnes má meniny
Víťazoslav
Zajtra má meniny
Blahoslav

Počítadlo návštev

TOPlist
© 2019 www.asociaciapolicajtov.sk
Webhosting našej stránky zabezpečuje WebSupport.sk